Jednodenní seminář 

                                                 

          "Hlazeni malého Andílka v lůně" a vzájemná komunikace

&
Voňavý porod a "První společná cesta“ s Miminkem.

 

  Těhotenství a porod jsou jednou z nejdůležitějších životních událostí v životě ženy. Je moji velkou radostí doprovodit vás na části vaši cesty k vašemu přicházejícímu Miminku a podpořit vás v procesu spojení se s ním již ve vašem lůně a ukázat vám svět jemných doteků,
květových Esencí a vůní pro vaše děťátko i pro vás.

  Voňavé Esence při porodu hezky podpoří Maminky i přicházející Miminka a vytvoří pro něj krásný příchod na svět do objetí jemné vůně Růže. Partner může při porodu podpořit ženu i na emočně-energetické rovině. Je mojí velkou radostí naučit vás a ukázat vám svět doteků a vůní na vaší cestě k těmto vzácným okamžikům a podpořit oba partnery pro „První společnou cestu“ s Miminkem…

  Jednodenní seminář je určen pro nastávající Maminky od 3-tího měsíce těhotenství, ale i pro nastávající Tatínky. Ztišíte se ve svém vnitru, kdy se naučíte co nejvíc čerpat z jeho bohatství. Nastávající Maminka má během těhotenství jedinečnou příležitost naučit se naslouchat signálům svého těla i své intuici a nechat vstoupit do svého života hluboké vnitřní prociťování, které jí provede rodícím se mateřstvím.

   Nastávající Maminky a Tatínky se společně můžou připravit na porod a jako pár si jej společně prožít a vytvořit nové důležité pouto mezi sebou. A pro muže je fajn, když dopředu umí, jak může ženě pomoct a podpořit ji. Bude „o krok napřed“ a bude mít pocit smysluplné blízkosti ke své ženě i svému rodícímu se Miminku. Pomoci vizualizace a meditace „Porodu“ se naladíte na něj jako na „oceánskou vlnu“, kterou se naučíte projít.

   Naučíte se hladit Miminko ve vašem lůně, protože dotek je komunikací, kterou Miminka vnímají již před narozením, a po porodu je to pro ně kromě hlasu Maminky jemný, přesto však velmi účinný lék pro zvládání nových a neznámých situací. Nejprve se však zharmonizuje nastávající Maminka pomoci energetické vitalizace. Objevíte, jak také pečovat o svůj emoční svět, jak vnitřně komunikovat s Miminkem svým Srdcem i voňavými „kytičkovými dlaněmi“. Pomocí konejšivých doteků, jemného hlazení Miminka přes stěnu bříška a voňavých květových Esencí v něm budete podporovat nejenom rodící se vzájemné emoční pouto, ale zároveň budete podporovat důležitou stimulaci jeho smyslový a tělesný vývoj. A když se Miminko narodí, tak vaše „kytičkové dlaně“ s vůní Růže už bude důvěrně znát, a bude to pro něj jedna z mála známých věcí v novém světě. Nastávající Tatínkové se naučí kromě „Hlazení malého Andílka“ i masáže a důležitou stimulaci budoucí Maminky, kdy mohou podpořit její vitalitu a pomoci ji ulevit od napětí všedního dne či bolestivých zad

  Vytvořené hluboké spojení vám pomůže Miminko vnitřně vést i na cestě porodem, kdy si připravíte porod jako vzájemnou dohodu „první společné cesty“…

 •  Relaxace „Stromu Života“ a meditace „Mateřské Bytosti“  
 •   Hlazení Miminka v lůně a vzájemná vnitřní komunikace 
 •  Podpora vitální energie i úleva od napětí
 •  Masáže a důležitá stimulace v těhotenství 
 •  Emoční podpora v těhotenství  &  Květové voňavé Esence 

  Masáž při porodu emočně opečovává, zlepšuje flexibilitu svalů, zmírňuje napětí a snižuje pocit bolestivosti. Pomáhá vitalizovat tělo i mysl, a poskytuje pocit podpory tak, aby vám pomohli porod prožít s důvěrou v sebe sama a v moudrost přírody. Masáž vás také podpoří v tom, abyste se mohli aktivně zúčastnit procesu příchodu svého Děťátka a byly spolu s partnerem v intenzívním kontaktu po celý čas a mohli se všichni tři více soustředit na sebe navzájem.

   Porod je jedinečný okamžik. To, jakým způsobem porod proběhne, se promítá i do pozdějšího vztahu Maminky a jejího Děťátka, a dokonce i do vztahu ženy k sobě samotné. Je velmi prospěšné se na něj vědomě naladit a naučit se důležité možnosti, které vám pomůžou tímto procesem projít. A vaše hluboké spojení s Miminkem ve vašem lůně vás povede ke vzájemné dohodě vaší „První společné cesty“…

 •  Relaxace „Stromu Života“ a meditace „Mateřské Bytosti“  
 • Podpora vitální energie, kontrakcí i úleva od bolestivých zad
 • Masáž a důležitá stimulace při porodu
 • Porod a „hormonální koktejl lásky“ podle Dr.  M.Odenta
 • Emoční podpora při porodu a voňavé květové esence
 • Placenta – zapomenutá součást Novorozeňátka

Skladba semináře:

teoretická část, praktické ukázky a nácvik

Lektorka:            


Ing. Eva Kopasová

tel: 724 581 873

 

 

  Je pro mě potěšením přinášet nové pohledy, ukazovat nové cesty a možnosti. Již 12 let působím v oblasti porodnictví a cítím, že právě v období zrodu nového života a celého dění kolem něj je velice důležité přinášet nové přístupy, které jsou přirozené a podporují ženy v důvěru sebe sama a v moudrost přírody. A především ukázat nejenom ženám, ale i budoucím tatínkům léčivý dotek láskyplné dlaně a otevřít tak jemný způsob komunikace v rodině. Vedle aromaterapie, které se profesně věnuji 13 let, připravuji také nové květové esence, které budou významně pomáhat harmonizovat emoční svět ženy v období příchodu jejího miminka, ale i po něm a pomohou a podpoří celou rodinu. A nejenom na emoční, ale i na fyzické a psychické rovině. Sama vedu s velkou radostí semináře pro těhotné ženy, ale taky intenzivně spolupracuji i se soukromými porodními asistentkami, kterým ukazuji nové „neinvazivní“ přístupy v porodnictví a ty je učí své těhulky na svých kurzech. Je to nádherná a vzájemně obohacující cesta poznání. Těším se i veliké důvěře porodních asistentek a lékařů na porodních sálech a učím je, jako mohou pomoci aromaterapie a esencí pomoct rodícím ženám a podpořit tak přirozený příchod děťátka na svět. Je mým největším přáním podpořit maminky a tatínky spěchajících miminek, které přišli dřív, jako byl jejich čas. Je to o veliké naději, kterou mají rodiče ve svých dlaních a srdcích. Ukazuji jim způsob, jako se mohou dotýkat svých miminek v inkubátoru a podpořit je a léčit na cestě „náročnějšího“ vstupu do života, ale jak také komunikovat s nimi na dálku a důvěřovat jim, že všechno společně zvládnou …

  Své zkušenosti o léčivých dotecích jsem publikovala jako spoluautorka v odborné knize „Narodilo jsem se předčasně“ a připravuji i samostatnou knihu o jemných dotecích, Motýlích masážích a léčivých esencích ve vydavatelstvu Maitrea. A právě Toník Koláček a Maitrea mě na mé cestě významně podporují a pomáhají mi od začátku. Květové esence i kniha by měly uzřít světlo světa na podzim tohoto roku a začít si vytvářet svoji cestu pomoci a léčení dotekem i vůní …

Termínny seminářů:

16.10. 2016
10.12. 2016 

vždy 10:00 - 17:30 hodin

Cena:

990,- Kč / 1.100,-Kč pro pár, nebo 1.290,- / 1.400,-Kč pro pár vč. startovacího balíčku 2 voňavých květových Esencí (za zvýhodněnou cenu 300,- Kč). Součástí semináře jsou materiály, které obsahují přednášky a přehled masáží, které se naučíte.

Na místě bude také možnost zakoupit si obě voňavé květové Esence v hodnotě 460,- Kč.

Přihlášení:

, MT: 724 581 873

Platba:

Prosím platbu provést předem na účet převodem: Číslo účtu: 115-2162410247/0100. Variabilní symbol: datum ve tvaru DD.MM.ROK. Do zprávy pro příjemce uveďte: vaše jméno + Majka.

Počet míst:

13 těhotných žen, nebo max. 13 párů (do celkového počtu 26 míst)

Co si vzít s sebou?

pohodlné oblečení, psací potřeby a dobrou náladu

Reference:

"Hlazení malého Andílka v lůně" a vzájemná komunikace

   Můj Andílek byl ze všech největší (34 tt) a lituji jenom, že jsem neměla možnost se k podobnému kurzu dostat dříve. V dnešní době je na trhu mnoho knížek, ale povídaní si a zkušenosti paní lektorky jsou k nezaplacení, včetně Esence a hlavně praktické ukázky jednotlivých dotyků.

   Vřele doporučuji kurz v dnešní uspěchané době absolvovat. Mamince pomůže postupně si uvědomit a vyrovnat se změnami v těhotenství, ale co je nejdůležitější, naváže s miminkem kontakt a naučí se vnímat ho nejenom jako součást svého já, ale taky jako samostatného Andílka.
Jana

---

   Seminář jsem si příjemně užila a 4/6 hodiny jsem se věnovala sama sobě a miminku. Přitom jsem se naučila techniky jemných masáží akupresurních bodů, které se dají použít kdykoliv během dne (když si vzpomenu) a udělat tak něco pro sebe. Masážní body k porodu jsem zatím nevyužila (porod nás ještě jen čeká…).

   Doma jsem pak vyzkoušela i na svých dětech, že tyto jemné techniky fungují a dají se skvěle použít i jako součást hry.

   Užitečné pro mě byly také informace o tom, jak pracují hormony v těle ženy během těhotenství, porodu a po porodu. Materiály, které jsem dostala, byli moc pěkné a cenné.
Gábina

---

   Seminář probíhal v příjemné atmosféře za zvuků relaxační hudby, byla interaktivní, což vnímám jako velké pozitivum (lepší představa i zapamatování přednášeného tématu), jako bonus vnímám i tištěné materiály, které jsme si odnesly domů. 

   Jako největší přínos vnímám informaci o voňavých květových Esencích v péči o novorozence a motivaci k provádění masáží malému miminku již v bříšku, nejenom po porodu.

   A i když seminář končil až ve večerních hodinách, kdy jsem obvykle už unavená, cítila jsem se velmi odpočatě a příjemně díky prováděným masážím a stimulaci energetických bodů, které jsem se naučila a vyzkoušela si jejich účinek sama na sobě.
Jitka

---

   Moc se mi seminář líbil, naučila jsem se mnoho nových doteků a hlazení děťátka v bříšku a určitě ráda přijedu i na pokračování. Velmi oceňuji moznost používat Esenci přímo na semináři a i to, že jsem si ji mohla odnést domů a hladit s ní svého Andílka i doma. Esence je velmi příjemná do dlaně i na bříško a jemná vůně Růže krásně voní. V tomto období moc nemusím jiné vůně, ale tato mi udělala moc dobře. Co se týče energetických bodů, nikdy mě nenapadlo, že existují tak jednoduché a přitom tak účinné body k stimulaci. Také „hra“ s dlaněmi, kdy jsme prociťovali v nich energie, se mi líbila a bylo to velmi zajímavé. Těším se na příště.                                                                                                                                    Šárka                                                                                                                                                      

---

   Poděkování za kurz Hlazení malého Andílka: kurz jsem si velmi užila, bylo to pro mě vítané zastavení se, které mi umožnilo naladit se na miminko, více jej procítit a zároveň se dozvědět mnoho nových informací. Líbilo se mi, že byl kurz velmi praktický a zároveň jsme dostali perfektně zpracované poznámky, díky kterým jsem si nemusela dělat žádné vlastní. Tyto podklady velmi oceňuji. Zároveň také otevřenost a ochotu lektorky zodpovědět nejrůznější dotazy.                                                                                                                    Lenka 


Voňavý porod a „První společná cesta“ s Miminkem

   Manžel, který se semináře spolu se mnou zúčastnil, si díky kurzu uvědomil, jak je důležitá nejenom jeho dobrovolná fyzická přítomnost v průběhu porodu, ale i jak mi může s porodem v jednotlivých fází pomoci svými dotyky. Jeho sebedůvěra a odhodlání zvládnout se mnou všechny fáze porodu se zvýšilo. 
   Velkou výhodou kurzu je praktická ukázka masáží s vysvětlením důležitosti jednotlivých energetických bodů. Během praktického procvičování lektorka usměrňuje a verifikuje správnost postupů, čímž si partneři lépe zafixují polohu jednotlivých bodů. A také partnerka zjistí, které body by ji mohly při porodu pomoci a které jí můžou dodat více energie a odvahy k přirozenému způsobu porodu fungujícímu již mnoho století.
   Důležitost sehrává i příjemná esence, která se s dotyky používá a pomáhá  ženu emočně stabilizovat a podpořit vnitřní ženskou sílu. Díky této vůni a vizualizaci "První společné cesty s Miminkem" jsem objevila nový způsob uvolnění, klidu a odvahy k příjemnějšímu porodu. V průběhu kurzu proběhly dvě meditace, které nám ještě více umožnili propojit se s naším Andílkem. 
    Materiály s obsahem kurzu jsou vypracovány přehledně s ilustracemi a jsou vhodné pro osvěžení jednotlivých informací.

Jana a Dušan


Nahoru